Отравление грибами
ЯК ПОВОДИТИСЯ У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ
ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ
ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ
Отруєння організму викликають токсини та сполуки, що знаходяться в грибах.
Основні причини отруєнь: вживання отруйних, старих або зіпсованих, умовно їстівних грибів; вживання грибів, зібраних в екологічно несприятливих місцях.
Грибна отрута не нейтралізується та не знищується під час кип’ятіння, маринування й консервації.
Ознаки отруєння грибами:
- нудота, блювота, запаморочення, гострий біль у животі.
ВАШІ ДІЇ
Негайно викликайте “Швидку допомогу”.
До приїзду лікарів необхідно промити шлунок від рештків їжі, дати випити постраждалому підсолену воду, міцний холодний чай. З’ясувати, хто вживав разом із хворим гриби; вжити профілактичних заходів. Категорично забороняється вживати будь-які спиртні напої. Треба залишити рештки нез’їдених грибів для лабораторного дослідження.
ЯК УНИКНУТИ ОТРУЄНЬ
Ні в якому разі не збирайте гриби біля залізничних колій, автомобільних доріг, поблизу електростанцій, житлових масивів, промислових зон і підприємств, звалищ побутових відходів і сміття. Не збирайте червивих, ламаних, старих, переспілих або занадто молодих грибів. Не їжте гриби сирими! Не випробовуйте долю, купуючи гриби на базарі, у місцях несанкціонованої торгівлі й у сумнівних осіб. Гриби не можна довго зберігати, особливо в теплі. Вони повинні бути кулінарно оброблені в день збору. Для приготування грибів не можна використовувати чавунний, мідний чи олов’яний посуд. Не купуйте дикорослих грибів на ринках ні в якому виді (сирі, консервовані, мариновані, сушені тощо).
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ ДУЖЕ ВАЖКО
ПІДДАЄТЬСЯ ЛІКУВАННЮ.
НАСТІЙНО РАДИМО:
НЕ ЗБИРАЙТЕ І НЕ ЇЖТЕ ДИКОРОСТІ ГРИБИ ЗОВСІМ.
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я Й ЖИТТЯ!
ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ ДУЖЕ ВАЖКО
ПІДДАЄТЬСЯ ЛІКУВАННЮ.
НАСТІЙНО РАДИМО:
НЕ ЗБИРАЙТЕ І НЕ ЇЖТЕ ДИКОРОСТІ ГРИБИ ЗОВСІМ.
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я Й ЖИТТЯ!
Коментарів 4