Педагогічна поема Стахановського коледжу. Дорога до визнання
Кожна дивовижна історія, на перший погляд, здається нам вигаданою та непересічною водночас. Однак існують розповіді, про які ми можемо сміливо стверджувати: "Це просто неймовірно!". Такі історії бентежать нашу уяву та відкривають нові обрії творчості й натхнення. 45-річний ювілей Стахановського навчального комплексу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка надає чудову можливість знову поринути у світ щоденної педагогічної праці та перегорнути яскраві сторінки створення, формування та становлення одного з найкращих вищих навчальних закладів нашої області.
Для здійснення цієї унікальної подорожі спершу нам варто повернутись у далекий 1967 рік до шахтарського міста Кадіївка (пізніша назва – Стаханов). Адже саме цього року на підставі наказу Міністерства освіти УРСР № 203 від 12 вересня з метою розширення сфери освітньої діяльності було урочисто відкрито педагогічне училище. Поява нового навчального закладу неабияк зацікавила молодь, і тому стрімкий розвиток училища ні для кого не став несподіванкою. Юнаки і дівчата з різних куточків області їдуть сюди з метою отримання якісних педагогічних знань.
Протягом наступних 17 років навчальний заклад забезпечував підготовку фахівців за 2 спеціальностями: "Дошкільне виховання" і "Музичне виховання". Але час вимагає нових змін і наша історія отримує прогнозовану сюжетну зміну, оскільки з 1985 року здійснюється підготовка педагогічних кадрів за спеціальністю "Викладання в початкових класах". Чергові кроки на шляху вдосконалення власної діяльності сприймаються цілком позитивно, про що свідчить стабільне збільшення кількості студентів.
Історія триває. Не боячись змін, навчальний заклад продовжував здійснювати впевнені кроки вже у незалежній Україні. Розбудова суверенної держави поставила актуальні завдання і перед вихованням національно свідомого громадянина. У 1993 році Стахановське педагогічне училище було внесено до Державного реєстру закладів освіти України. Вже у 1997 році на нас чекає кардинальний поворот у цій захопливій історії, що став своєрідним підсумком активної діяльності закладу на шляху до свого визнання. Постановою Кабінету Міністрів змінено статус педагогічного училища на Стахановський педагогічний коледж Луганського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
У 2005 році на базі педагогічного коледжу відкрито Стахановський факультет і створено Стахановський навчальний комплекс Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Відтепер студенти можуть отримати повну вищу освіту за різними спеціальностями: "Початкова освіта", "Дошкільна освіта", "Музичне виховання", "Соціальна педагогіка", "Фізичне виховання", "Українська філологія", "Англійська філологія", "Практична психологія", "Інформатика". Особливістю комплексу стало те, що студенти можуть отримати додаткову спеціалізацію (хореографія, художня культура, здоров`я людини, редагування освітніх видань, художньо-прикладна діяльність, логопедія та інші), і використовуватимуть ці знання у професійній діяльності.
Сьогодні Стахановський навчальний комплекс – це потужне джерело отримання високоякісних знань та вищої освіти. За роки існування педагогічний заклад підготував більше 11 тисяч фахівців. І ми чудово розуміємо, що це зовсім не межа, адже славетна історія комплексу триває та сяє яскравими барвами.
Усі 45 років навчальний заклад був нерозривно пов’язаний із суспільним життям міста, області, держави. Неперевершені і талановиті педагоги Воряхова Т.П., Останькович В.А., Бібішев В.М., Луганська Л.М., Пухова Н.Ю., Сапіжак М.С. та інші зробили великий внесок у написання сторінок історії комплексу. Є погляд, що художник продовжує своє життя в картинах, композитор – в музичних творах, а вчитель – в думках і справах своїх учнів. Традиції коледжу продовжують наші випускники, сьогодні вони педагоги навчального закладу: Степаненко Л.Г., Ярита І.І., Тіхова Т.І., Гречуха Є.В., Бочков Д.С., Ярославцева Л.А. та інші.
Висококваліфіковані викладачі несуть промені освіти своїм учням, відкриваючи їм власні серця та запалюючи іскри у їхньому прагненні віднайти істину, займатись самовдосконаленням і вести самостійну науково-пошукову роботу. Це Слободян О.П., Дьоміна О.В., Воронцова Р.І., Видріна Л.А., Чеснокова Л.В., Мордовцева М.П. та багато інших фахівців. Гуманістичні взаємостосунки між викладачем та його уважним слухачем є провідним принципом функціонування навчального закладу, а також плідної співпраці, що нестиме беззаперечну користь аспектам зростання духовно багатої особистості студента, впливатиме на формування його світоглядних орієнтирів та становлення системи моральних цінностей. Наші студенти є переможцями різноманітних творчих конкурсів та спортивних змагань («Формула успіху», КВК, «Від серця до серця», Спартакіада ЛНУ), беруть участь у Всеукраїнських олімпіадах та науково-практичних конференціях.
За словами голови комплексу Горобець Наталії Миколаївни, необхідно завжди пам`ятати про власну історію задля того, щоб разом створювати нове та яскраве майбутнє, відкривати новітні віхи розвитку навчального закладу. Вже сьогодні комплекс відзначений почесним дипломом "Флагман освіти і науки України" та нагороджений численними грамотами та подяками.
Навчальний заклад внесено до "Енциклопедії педагогічної освіти" – і це є чергова перегорнута сторінка нашої історії. Сторінка розповіді, про яку ми можемо сміливо стверджувати: "Це просто неймовірно!". Але книга Стахановського навчального комплексу ще цілком не написана. Закінчився лише один розділ тривалістю у довгих 45 років. Попереду постають нові ненаписані сторінки історії успіху та визнання, що починають заповнюватися вже сьогодні новим поколінням студентів та педагогів.
Коментарів 2