Мова наша солов’їна
Ми з вами живемо в Україні, ми українці і любимо свою землю, свій рідний край, з його багатющими народними традиціями, славною історією, мальовничою природою, багатою мелодійною мовою. Отже, 9 листопада — День української письменності і мови.
«Рідна мова дорога людині, як саме життя», — говорить народна мудрість. Адже без мови не може існувати народ та його культура. Із сивої глибини віків вона бере початок.
Пройшла наша мова тернистий і важкий шлях. Мову простого українського народу передав нам у спадок Г.Сковорода, вдосконалив її І.П. Котляревський, а основоположником сучасної української мови став наш великий Кобзар — Т.Г. Шевченко. Він наказував нам, щоб ми любили, знали і вивчали її. Наш народ зберіг силу Кобзаревого слова.
У Конституції України, ст. 10, є такі рядки: «Державна мова в Україні є українська мова». Які б не були страшні сторінки нашої історії, наша рідна мова вижила і сьогодні розвивається.
Мова — це найбільше і найдорожче добро кожного народу, це жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування.
Скільки чудових, талановитих письменників, поетів, що писали рідною мовою, дала нам ненька-Україна. Це: І.Котляревський, Г. Сковорода, М. Коцюбинський, П.Мирний, Л. Українка і багато, багато інших.
А який тонкий та дотепний український гумор! Ось хоча б взяти гуморески Павла Глазового. Одна з них так і називається «Найкраща мова».
Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією. Поетична грань живе в слові і слово немислиме без неї, як немислима річка без води. Рідне слово порівнюють з хлібом, мову називають солов’їною, дивом калиновим.
Українська мова вважається однією з наймилозвучніших мов у світі. На одній межнародній конференції було названо три мови, які є найкращими для співу — італійська, українська та грузинська. Не випадково саме в цих народів багато пісень і славних співаків.
Практично кожен українець від народження гарно співає. Адже пісня це найдобріша, найвиразніша мова. В Україні кажуть: «З піснею дружити — в навчанні та роботі не тужити».
Українську мову, чудову глибинну, дав нам народ і наше завдання — пильно берегти й збагачувати її. В бібліотеці-філії № 2 Стахановської ЦБС традиційним стало святкування Дня української письменності і мови.
Так, на абонементі розгорнуто виставку літератури: «Мова — скарбниця духовності народу», яка допомагає нашим читачам глибше пізнати історію рідної мови. Також проведено вікторину: «Мова — це наш скарб».
Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця — українська. Так давайте ж разом вивчати, зберігати та примножувати українську мову, і нехай нашому роду ніколи не буде переводу.
Тетяна Ващенко
бібліотекар І категорії бібліотеки-філії № 2
Стахановської ЦБС (м. Теплогірськ)
Коментарів 22