ДАІ попереджає: не варто затягувати з оплатою штрафів (Відео)
Якщо так уже сталося, що ви порушили Правила дорожнього руху, і вам виписали штраф – не варто легковажно ставитися до термінів його погашення.
Не слід думати, мовляв, «заплатити завжди встигну», бо порушники не завжди знають, що при не сплаті штрафу протягом 15 днів, він подвоюється і передається до виконавчої служби (ст. 308 КУпАП).
Виконавча служба має низку повноважень щодо стягнення штрафів і може здійснити його у вигляді відсотку заробітної плати, так і на належне боржникові майно (статті 11, 32 ЗУ «Про виконавче провадження»).
[media=http://www.youtube.com/watch?v=axkBQqoKhcU&feature=youtu.be]
Також, згідно статей 28 і 41 цього закону з боржника стягуються витрати органам державної виконавчої служби, пов'язані з організацією та проведенням виконавчих дій.
Такі витрати можуть у кілька разів перевищувати суму самого штрафу.
Не рекомендовано переховуватися. У разі відсутності відомостей про місце проживання або місцезнаходження боржника, виконавча служба звернеться до суду з поданням про його розшук.
Ігнорувати державного виконавця не вийде, тому, що за перешкоджання його законній діяльності передбачена кримінальна відповідальність.
Таким чином, небажання платити штраф за адміністративне порушення (порушення ПДР), може вилитися в накладення арешту на майно, з подальшою його реалізацією.
ДАІ вчергове нагадує: порушник може сплатити штраф у будь-якому зручному для нього банку.
Штраф стягується без участі та повідомлення підрозділів ДАІ, тому після оплати квитанції необхідно надати до Державтоінспекції за місцем проживання для внесення інформації про погашення штрафу.
Будьте уважні при сплаті штрафу, перевіряйте ваші особисті дані, внесені до квитанцію.
Опечатки чи орфографічні помилки не припустимі, за їх наявності у квитанції штраф не буде вважатися сплаченим.
Микола Долженко
начальник ВДАЇ
Стахановського МВ ГУМВС
України у Луганській області
Коментарів 16