Відповідь Стахановської міської СЕС
Відповідь Стахановської міської СЕС на лист № 5437 від 6.10.2008 р. головного державного санітарного лікарі Луганської обласної СЕС А. і. Докашенко
На підставі статуту ТОВ «Ліпроеп» предметом основної діяльності є переробка відходів металургії та феросплавного виробництва, який зареєстровано виконкомом Стахановської міської ради 3.11.2005 року. Підприємство спеціалізується на переробці відходів ФС-25 та ФС-45, виробничі потужності якого розташовані на одному промисловому майданчику…на території колишнього заводу «Юність». Раніш на заводі «Юність» вироблялись дитячі атракціони, поряд з механічними цехами знаходилось гальванічне відділення… Тоді це підприємство відносилось до другого класу небезпеки, з санітарно-захисною зоною (СЗЗ) 500 м.
На теперішній час наукових розробок щодо визначення СЗЗ для малих підприємств по переробці відходів феросплавного виробництва не існує, тому згідно з ДСП № 173 від 19.06.1996 року «Планування та забудова населених пунктів» за нормативну СЗЗ прийнята 1000 м санітарно-захисна зона, як для великих підприємств з виплавки спецчавуну і виробництва феросиліцію. Найближча житлова забудова від виробничої ділянки з переплаву відходів розташована на відстані 225 метрів на південь. ЗАТ «Гіпросільмаш» (м.Київ) у 2006 році розроблено проект «Виробництво комплексу по переробці відходів феросплавного виробництва методом електрошлакового малооб’ємного переплаву у м. Стаханові Луганської області».
Для переплаву відходів згідно проекту повинно використовуватися дві електрошлакові тигельні установки АК 317МУХЛ4. Змонтована та використовується тільки одна установка. МПП «Природа» (м.Луганськ) виконала розділ «Оцінки впливу на навколишнє середовище» (ОВНС) Вищевказаний проект та розділ ОВНС розглянуто та узгоджено Стахановською міською СЕС (висновок № 74 від 16.10.2007р.), …Державним управлінням навколишнього середовища у Луганській області у 2007 році (висновок №0801-12-7390-282)…Концентрації шкідливих речовин не перевищують встановлених гранично допустимих концентрацій, і сягає 0,99 ГДК. ТОВ «Ліпроеп» звернулось до Стахановської міської СЕС з проханням виконати на договірних умовах лабораторні дослідження проб атмосферного повітря в межах СЗЗ виробництва, де розташоване устаткування з переплаву відходів феросплавного виробництва, а також в межі житлової забудови.
Лабораторні дослідження проб атмосферного повітря практично не підтверджують, що шкідливі викиди ТОВ «Ліпроеп» сприяють забрудненню атмосферного повітря житлової зони, прилеглої до проммайданчика заводу «Юність»… На підставі договору МПП «Фірма Природа» також здійснює щорічну інвентаризацію джерел викидів ЗР ТОВ «Ліпроеп». Державним управлінням навколишнього природного середовища у Луганській області було видано Дозвіл на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ «Ліпроеп» з терміном дії до 01.10.2008р. На теперішній час проводиться переоформлення Дозволу на викиди. 25.09.2008р. Стахановською міською СЕС були розглянуті та узгоджені матеріали у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання Дозволу на викиди ЗВ в атмосферне повітря спец.джерелами для ТОВ «Ліпроеп». 1.10.2008р на ім’я директора ТОВ «Ліпроеп» С.Ю.Коростильова Стахановською СЕС надіслано припис № 52039, звернутися до МОЗ України, з проханням розглянути матеріали щодо зменшення розміру СЗЗ виробничого комплексу по переробці відходів феросплавного виробництва методом електрошлакового малооб’ємного переплаву. Таким чином, припинити скарги С.Л.Борисенка, директора СВД ТОВ «Фірма Екологічна ініціатива» — аналогічного підприємства, розташованого у м.Алмазной, та використання ним голови Стахановської міської організації Партії Зелених України С.М.Левачкова, який звертається в різні інстанції, виконуючи його завдання. С.Л.Борисенко прагне будь якими шляхами припинити існування ТОВ «Ліпроеп», як конкуруючого підприємства, використовується більш екологічна та сучасна технологія…
Доречі, директор ТОВ «Ліпроеп» С.Ю.Коростильов раніше працював над розробкою та будівництвом тигельних установок по переплаву відходів ТОВ «Фірма Екологічна ініціатива», та внесений у патент розробників цієї технології. С.Л.Борисенко, директор «Фірми Екологічна ініціатива» у 2006, 2007 роках звертався до Стахановсько-Алчевської міжрайонної природоохоронної прокуратури, звинувачував ТОВ «Ліпроеп» у порушенні природоохоронного законодавства, використовуючи та «заохочуючи» для того населення, та перевірками не встановлено порушень. 23.07.2008 р. на засіданні депутатської комісії Стахановської міської ради слухалось питання «Про виконання програми охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів на підприємствах м.Стаханова на 2006—2009 роки», у тому числі на підприємстві «Ліпроеп», діяльність якої перевіряла комісія, до складу якої надходив представник Стахановської СЕС. Діяльність «Ліпроеп» признана задовільною.
На засіданні цієї комісії з доповіддю про стан народжуваності у м.Стаханові виступив головний лікар Стахановського пологового будинку, депутат обласної ради А.А.Черних, який доповів про поліпшення стану здоров’я новонароджених дітей та їх матерів, що ніяк не підтверджує інформацію, надіслану у листі голови СО ПЗУ С.М.Левачкова до генерального прокурора України А.І. Медведька та причетності до цього ТОВ «Ліпроеп». З 2006 р. та до цього часу звернень громадян, що мешкають у прилеглої до проммайданчика колишнього заводу «Юність» у медзаклади міста з скаргами на погіршення стану здоров’я, пов’язаних з діяльністю ТОВ «Ліпроеп» не зафіксовано, екстрених повідомлень про отруєння до СЕС не надходило.
О.В.Ваcильєва, в.о. головного державного санітарного лікаря м.Стаханова
Коментарів 3