НДС для СЗФ

Українська асоціація виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції «УкрФА», як представник інтересів електрометалургійних підприємств та десятків тисяч працівників галузі, а також активний учасник всіх ініціатив, що сьогодні реалізуються під проводом Уряду держави з метою подолання впливу світової фінансово-економічної кризи на вітчизняну промисловість, не може лишатись осторонь процесів, які, всупереч всім спільним зусиллям керівництва держави та промислових підприємств, дедалі погіршують як фінансово-економічне становище підприємств, так і соціально-економічну ситуацію в регіонах, що існують за їх рахунок.
25 лютого 2009 року, одночасно із черговим засіданням Уряду, відбулось чергове зібрання профспілкового комітету Стахановського феросплавного заводу, на якому працівники підприємства ухвалили рішення про можливий похід на Київ, у зв’язку з тим, що численні спроби знайти правду і домогтись повернення підприємству державою боргу по податку на додану вартість під стінами Луганських владних органів не дали жодного результату.
Наша асоціація наприкінці минулого року, коли вже не залишилось жодних сумнівів стосовно того, що світова криза стане причиною багатьох проблем в України, взяла активну участь у підготовці положень Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та підприємствами і профспілками гірничо-металургійного комплексу України, який було підписано 10 листопада минулого року.
Згідно з положеннями цього документу, підприємства галузі взяли на себе зобов’язання зробити все можливе і неможливе для того, щоб зберегти наявні виробничі потужності у робочому стані, утримати до кризовий професійний склад та кількість робочих місць на заводах, не допустити звільнень, скорочень заробітної плати, соціальних гарантій робітників підприємств. І сьогодні ми можемо чесно дивлячись в очі будь-кому підтвердити, що це зобов’язання виконується керівництвом підприємств, як би важко це і не було у теперішньому фінансово-економічному середовищі.
Натомість, Уряд взяв на себе зобов’язання створити такі умови функціонування підприємствам, що дозволили б зосередити всі зусилля на збереженні обсягів виробництва та ринків збуту продукції. Одним з елементів такого сприятливого середовища мало стати, відповідно до положень Меморандуму, безумовне покриття заборгованості держави перед підприємствами по ПДВ та забезпечення його відшкодування підприємствам підприємствам-експортерам протягом 5 (п’яти) днів з моменту надання декларації за попередній місяць, адже в умовах кризи кожна гривня є надзвичайно важливою. Так яким чином виконується сьогодні, на прикінці лютого 2009р. ці зобов’язання?
За даними галузевої Асоціації, лише перед ВАТ «Стахановський завод феросплавів» станом на лютий 2009 року заборгованість держави за невідшкодованим ПДВ за період з січня 2006 року по жовтень 2008 року склала 120 941 680 грн, в тому числі підтверджена актами документальних перевірок податкової інспекції – на суму 96 629 500 грн!!! Лише по цьому, не самому більшому з підприємств засновників УкрФА, підприємстві мільйонами гривень обраховуються суми, які мають бути перераховані на рахунки підприємства по рішенню суду вищої інстанції, по десятках мільйонів гривень справи знаходяться у судах різних інстанцій. І все це в умовах майже нульового попиту на продукцію підприємства в державі та світі, в умовах, коли закордонні підприємства тисячами звільняють людей та закривають виробництво не дивлячись на мільярдну допомогу від урядів. Так що це насправді взаємо порозуміння між підприємствами та владою, чи прихована форма війни феросплавників за те, що є їхнім за діючим законодавством? Чи так має організовуватись антикризове співробітництво держави та єдиного на все місто Стаханов Луганської області України працююче підприємство?
Десятки листів на адресу чиновників-податківців різного штибу від правління та профспілкового комітету підприємства, звернення мітингів та зібрань комітету працівників щодо необхідності пошуку шляхів виходу з такої ситуації, які неодноразово передавались в державні органи та повна відсутність результату – все це змушує нас сьогодні звернутись з цим листом безпосередньо на адресу людей, які будують стратегію виходу промисловості та держави з кризи. Ми звертаємось до них по допомогу, за дорученням тисяч працівників Стахановського феросплавного та десятків тисяч робітників інших вітчизняних феросплавних підприємств.
Звертаємось із сподіванням, що ця ситуація не залишиться поза їх увагою і Стаханівський феросплавний, нарешті, отримає назад кошти, які належать йому за законом, так само, як отримав їх в лютому 09р, в рамках підписаного Меморандуму інший металургійний гігант Луганщини „Алчевський металургійний комбінат”.
Із глибокою повагою та готовністю до спільної роботи на користь України, Українська асоціація виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції.
Коментарів 2